Kunstutstilling på Stoppestedet 5. og 6. april

Publisert av Einar Eriksen den 03.03.25. Oppdatert 25.04.25.

24.04.2025 Lilleaker Lions takker alle som kjøpte lodd under kunstutstillingen. Listen over vinnere er vist nedenfor med gevinstnr/loddnr/navn. Inntekten fra lotteriet går i sin helhet til Lions hjelpearbeid i Ukraina. Samtidig takker vi musikkorpsene på Lilleaker og Bestum skole. Vi overtar alt brukbart tøy etter deres loppemarkeder denne helgen. Tøyet blir sendt til Ukraina.

1/899/ Eva Groth - 2/190/Heidi Merethe Andersen - 3/405/Marit Haugen - 4/373/Pål Nyberg - 5/520/ Iver Thomle

6/467/Cecilie Graver - 7/414/Tea Killingen - 8/268/Shirin Afshar - 9/7/Johnny Andreassen - 10/184/Anne Karine Westbye -

11/554/Tom Selvik - 12/606/Hedy Sveia

49 kunstnere deltar. I valg av kunstnere satser vi på både kontinuitet og fornyelse. Det har også vært vårt mål å få bred variasjon i kunstverkene.

 Inntekten fra våre aktiviteter går uavkortet til å drive med hjelpearbeid lokalt, nasjonalt og internasjonalt. Vi hjelper de som er vanskeligstilte, trenger økonomisk støtte og eller en oppmuntring i hverdagen. De mest sentrale målgruppene for vårt hjelpearbeid er eldre, barn, ungdom og funksjonshemmede. Under utstillingen vil vi ha et kunstlotteri. Inntekten går til Lions hjelpearbeid i Ukraina. Vi vil også ha kafeteria med deilige kaker og vafler.

Lilleaker Lions har i dag 41 medlemmer. Vi ønsker å styrke vår kapasitet. Har du tid til overs og ønsker å være en del av et positivt og hyggelig miljø, så benytt anledningen til en prat.

Her er et utdrag fra vår brosjyre. Utdraget viser noe av den store variasjonen i de ca. 300 kunstverkene du kan se på kunstutstillingen.