Vi i Lilleaker Lions er nå i ferd med å avslutte vårt 50-års jubileum. I forbindelse med jubileet hadde vi etablert et jubileumsfond. Formålet med fondet var hjelp i bydelen, og det skulle være rettet mot mennesker som trenger en oppmuntring i hverdagen og har det vanskelig. Vi har fordelt midler til flere gode formål.
I møte med menigheten kom forslaget om «Balsam for sjelen» opp. Hensikten skulle være å arrangere oppmuntringskvelder for pårørende i forbindelse med sykdom i nære relasjoner. Bydelen kom med i prosjektet og bydelspolitiker Carl Oscar Pedersen har bidratt med sin kunnskap om bydelen.
Valg av underholdning på dette første arrangementet falt på Trond-Viggo Torgersen med sin bakgrunn både som multikunstner og folkehelseperson. Dette ble en fin kveld for ca. 200 deltagere. Trond-Viggo var på hjemmebane som han sa, her er jeg døpt, konfirmert og gift, vært kirketjener og ringt med klokkene.
Det var god stemning og både unge og eldre hygget seg. De ble møtt med kaffe og twist i våpenhuset før de gikk inn og deretter fremførte Trond-Viggo kjente sanger som bl.a. «Tenke sjæl» og folk nynnet med.
Dette var en kveld med et ønske om å erkjenne at livet også kan være tungt, at mange står i en vanskelig situasjon som pårørende eller er nær andre som har det vanskelig. Trond-Viggo formidlet tekst og ord sammen med egne sanger på en fanatisk måte om hvordan det er å leve.
Mange fulgte med over til menighetshuset hvor hyggestunden fortsatte med deilig suppe og rundstykker. Dette var Balsam for sjelen!